COVID testovanie

bezpečne a pohodlne u vás doma

Potrebujete pretestovať seba alebo svoju rodinu, máte pred sebou pracovné stretnutie, plánujete vycestovať za hranice, alebo ste ukončili karanténu či liečbu? V týchto a v množstve iných situácií vám vieme pomôcť. Zabezpečíme vám individuálne alebo skupinové testovanie na ochorenie COVID-19. Bezpečne, rýchlo a pohodlne u vás doma alebo v priestoroch vašich firiem.

Odbery

Odbery vykonávame prostredníctvom odborného zdravotníckeho tímu mobilných odberových jednotiek Záchrannej zdravotnej služby SR, a.s.,  kdekoľvek na Slovensku. Testovanie si musíte objednať 24 hodín vopred, dohodnúť spôsob testovania, nahlásiť termín a adresu odberu. Celý proces testovania vybavíme bez čakania a stresu a o výsledkoch vás budeme informovať v čo najkratšom termíne.

Zabezpečíme tiež rýchly, bezpečný a pohodlný prevoz dopravnou zdravotnou službou do a zo zdravotného zariadenia.

Typy testov

Testovanie na prítomnosť vírusu SARS-CoV-2 vykonávame RT-PCR testom, kloktacím testom, antigénovým rýchlotestom alebo ELISA testom na protilátky. K testovaniam poskytujeme odbornú konzultáciu.

RT-PCR testy

Testovanie sa realizuje výterom z nosa a hrdla. Testom priamo dokážeme prítomnosť vírusu a množstvo vírusovej nálože, na základe čoho sa dá odhadnúť potenciálna infekčnosť testovanej osoby. RT-PCR testovanie predstavuje v súčasnosti najspoľahlivejšiu metódu na diagnostiku ochorenia COVID-19 a testami odporúča testovať aj Úrad verejného zdravotníctva SR a WHO.

Výsledky testov budete mať k dispozícii do 48 hod.

Antigénové testy

Testovanie sa realizuje výterom z nosohltana. Testy skúmajú prítomnosť bielkoviny, ktorá sa nachádza v obale vírusu. Je však potrebné upozorniť, že najvyššiu mieru spoľahlivosti vykazujú výstupy až pri akútnych príznakoch, čo nastáva po 3 až 5 dňoch od prvých príznakov choroby.

Výsledky antigénových testov budete mať k dispozícii do 30 minút.

ELISA testy na zistenie protilátok

Testovanie sa realizuje odberom vzorky krvi zo žily. Test na zistenie imunoglobulínu IgG (neskorá fáza) a imunoglobulínu IgA a IgM (skorá, akútna fáza), protilátok proti vírusu spôsobujúceho ochorenie COVID-19, ponúka vysokú presnosť. Test na základe hladiny protilátok umožňuje posúdiť, či bol testovaný nakazený vírusom COVID-19, odhadnúť štádium ochorenia, či ide o skorú fázu ochorenia alebo neskorú fázu po prekonaní ochorenie. Pomáha pri posudzovaní prognózy ochorenia a aj napr. pri rozhodovaní o očkovaní proti COVID-19.

Výsledky ELISA testov budete mať k dispozícii do 48 hod.

Kloktacie testy

Testovanie sa realizuje kloktaním v ústnej dutine a následným laboratórnym rozborom vykloktanej vzorky. Poskytujeme dve možnosti testovania:

  1. individuálne
  2. poolové, na vzorke minimálne 50 ľudí. V tomto prípade sa vzorka sekvenuje a následne sa identifikuje pozitívna osoba/osoby.

Princíp diagnostiky vírusu a aj výsledky kloktacieho testovania sú ekvivalentné k výsledkom PCR testovaniu.

Výsledky kloktacích testov budete mať k dispozícii do 24 hod.

Ako testovanie prebieha?

1. Testovanie

ktorýmkoľvek spôsobom si objednáte 24 hodín pred odberom

02/2100 28 60 – Voľba č.5
Dohodnete si spôsob testovania, uvediete termín a adresu, kde vás navštívi odberový tím.

2. Odber

Náš zdravotnícky personál vám urobí profesionálny odber vzorky podľa vami vybratej metódy testovania.

3. Vyhodnotenie

Výsledok antigénového testu s potvrdením o testovaní obdržíte do 30 minút.

Potvrdenie o testovaní a výsledky ostatných testov obdržíte v SMS správe okamžite po ich laboratórnom vyhodnotení.

Pre mobilné testovanie volajte na

02/2100 28 60

Voľba č.5